OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

'09 - '14

V roku 2009 sa súbor prezentoval i v zahraničí - zúčastnil sa 3 medzinárodných foklórnych festivalov - Jánošíkov dukát (Rožnov pod Radhoštěm, ČR), Roztocze (Tomaszów Lubelski, PR) a Adámkových folklorních slavností (Hlinsko, ČR) a so svojím repertoárom navštívil svojich priateľov v Starej Pazove (Srbsko). Na Slovensku sa predstavil na Dubnickom folklórnom festivale.

Rok 2010 patril príprave na nahratie prvého púchovského folklórneho CD spolu s detskými súbormi (august). Súbor sa okrem domácich púchovských podujatí predstavil tento rok na festivale v Považskej Bystrici (jún), na Kopaničárskych slávnostiach v Starom Hrozenkove - ČR (júl), na Agrokomplexe v Nitre (august) a na Dubnickom folklórnom festivale (august). Okrem toho sa stihol mihnúť i v Teleráne na najsledovanejšej slovenskej TV stanici (október) :).

V roku 2011, okrem prípravy na 40. výročie, súbor účinkoval na mládežníckom festivale v Petrohrade (RUS), Ovčáckom dni v Prlove, Jánošíkových dňoch v Terchovej a Adámkových folklórnych slávnostiach v Hlinsku v Čechách.

V roku 2012, sa súbor venoval tvorbe nových choreografií z oblastí Púchovskej doliny (Kováč z doliny, Duchnárky z Dohňane) a Trenčianska (Tanečné variacie z okolia Dubnice). A okrem domácich podujatí sa predstavil na Dubnickom folklórnom festivale a Valašskem mikulášskem jarmeku vo Valašských Kloboukoch.

V roku 2013, pokračuje v príprave tancov z okolia Púchova – Kostolecké čardáše (E.Kukučková) a Ženci a žnice (na motívoch tanca Cepový a Zajačí). A okrem domácich podujatí sa predstavil na Maríkovských folklórnych slávnostiach a Belušskom jarmoku a stretnutí folkloristov Púchovska a Hornolidečska v Dohňanoch a tiež na Dubnickom folklórnom festivale. Taktiež začal pri tvorbe programov spolupracovať s miestnymi folklórnymi skupinami Konopa z Dohňan a Záriečanka zo Záriečia.

V roku 2014 doplnil repertoár o novú choreografiu z maríkovskej doliny - "Aňi tuto, aňi tam". Predstavil sa na hodoch v Brvništi a na Folklórnej Lysej sa stal víťazom Krajskej súťaže tvorivých choreografií s postupom na celoslovenskú súťaž do Lipt.Mikuláša. Vystúpil aj na MFF Východná a Kopaničárskych slavnostech v Starom Hrozenkove.